JUDO

Judo to dyscyplina sportu, która wywodzi się z Japonii. Słowo judo tłumaczone jest jako “łagodna droga”, “łagodny sposób uzyskiwania zwycięstwa” („ju“ – miękki, łagodny, łatwy, „do“ – droga, sposób stosowania).

Nasza dyscyplina jest uważana za najbardziej ogólnorozwojowy sport na świecie, pozwalający na wszechstronny rozwój dzieci w wielu aspektach.

Gimnastyka – rozwija ogólną sprawność fizyczną oraz poprawia koordynację ruchową.

Rozciąganie – jest niezbędnym elementem w kształtowaniu prawidłowej postawy u dzieci w najważniejszym momencie ich rozwoju. Wpływa korzystnie na prawidłowy wzrost dziecka i korekcję wad.

Współpraca i rywalizacja – połączenie tych dwóch cech jest receptą na sukces i zapewnia poprawne relacje między dziećmi. Uczy szacunku i wpływa poprawnie na rozwój charakteru.

Rzuty i upadanie – szczególną uwagę zwracamy na naukę umiejętności prawidłowego upadania – tak, aby zmniejszyć ryzyko narażenia na urazy podczas treningów, zawodów jak i przede wszystkim w życiu codziennym.

Uprawianie judo można rozpocząć w bardzo wczesnym wieku, czego przykładem są nasi mali zawodnicy ćwiczący w kilkunastu placówkach na terenie Warszawy. Aby rozpocząć ćwiczenie naszej dyscypliny, wystarczy mieć skończone trzy lata, a górny limit jest nieograniczony, co potwierdzają nasze prężnie działające grupy dla dorosłych.

Oczywiście nauka judo w przedszkolach zawiera przede wszystkim elementy ogólnorozwojowe oraz gimnastyczne, a główną metodą treningową są gry i zabawy.