MARIUSZ ROWICKI
TRENER – 5 DAN

Mariusz Rowicki – wychowanek Uczniowskiego Klubu Judo „Ryś” Warszawa.

Swoją karierę judo rozpoczął w 1994 roku. Przez wszystkie minione lata trenował pod okiem Cezarego Borzęckiego, który został wybrany najlepszym trenerem młodzieży w Warszawie.

Wielokrotny Mistrz Warszawy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, przez wiele lat członek Kadry Narodowej i reprezentant Polski na Pucharach Świata i Mistrzostwach Europy.

Stopień: 5 DAN

Więcej
MATEUSZ PACHOLAK
TRENER – 4 DAN

Mateusz Pacholak – wychowanek klubu judo Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoje pierwsze kroki na macie postawił bardzo wcześnie, ponieważ jego tata Sławomir Pacholak był trenerem w wyżej wspomnianym klubie i już od najmłodszych lat zabierał go na matę.

Wielokrotny mistrz Warszawy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, wielokrotny medalista Akademickich Mistrzostw Polski, wieloletni członek Kadry Narodowej.

Stopień: 4 DAN

WIĘCEJ
ŁUKASZ ZATYKA
TRENER – 4 DAN

Łukasz Zatyka swoją przygodę z judo zaczął w 1997 r. przy ulicy Karowej, w klubie AZS Uniwersytet Warszawski. W tym klubie przez 13 lat czerpał wiedzę pod okiem znakomitego trenera Sławomira Pacholaka.

W swoim dorobku medalowym posiada medale Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, przez Turnieje Międzynarodowe po medale Mistrzostw Polski. W latach 2005-2006 był członkiem Kadry Narodowej Juniorów Młodszych oraz Juniorów.

W 2011 r. zdobył licencje instruktorską. Obecnie przekazuje młodym pasjonatom judo swoją wiedzę, nabytą latami ciężkich treningów.

Stopień: 4 DAN

Więcej
MARCIN NIEMIEC
TRENER – 4 DAN

Swoją karierę w Judo rozpoczął w 1996 roku.

Uczestnik Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w Judo. Trener Kadry Mazowsza Młodziczek .Członek i sekretarz zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Judo.Mgr Pedagogiki, nauczyciel wychowania fizycznego.Odznaczony przez Polski Związek Judo złotą odznaką.

“Trzecia zasada Judo: Jita Kyoei – przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego”

Stopień: 4 DAN

MATEUSZ GRUSZCZYŃSKI
TRENER – 2 DAN

Mateusz Gruszczyński – wychowanek Warszawskiej Gwardii. Swoją karierę judo rozpoczął w 1996 roku. Przez wszystkie te lata trenował pod okiem Jacka Zawadki.

Wielokrotny Mistrz Warszawy, medalista Mistrzostw Polski, członek Kadry Narodowej i reprezentant Polski na Pucharach świata i Mistrzostwach Europy.

Stopień: 2 DAN

Więcej
ŁUKASZ CZYŻEWSKI
TRENER – 2 DAN

Łukasz Czyżewski swoją przygodę z judo rozpoczął 18 lat temu na macie Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Karowej, pod okiem wybitnego trenera Sławomira Pacholaka.

Wielokrotnie reprezentował swój klub w kraju, jak i na arenach międzynarodowych. Przez kilka lat nabierał doświadczenia w Londynie pod dachem Ealing Judo Club.

Jego ostatnie osiągnięcie to brązowy medal na Otwartym Pucharze Anglii – Southend International Judo Championship w 2009 roku.

Treningi judo z ogromną satysfakcją prowadzi od 6 lat.

Stopień: 2 DAN

Więcej
ŁUKASZ KUREK
TRENER – 1 DAN

Łukasz Kurek – wychowanek Klubu Judo Lemur.

Swoją przygodę z judo rozpoczął w 2010 roku pod okiem Trenerów Mariusza Rowickiego i Mateusza Pacholaka.

Medalista Mistrzostw Polski Młodzików, Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Wielokrotny medalista Pucharów Polski i turniejów międzynarodowych.

W 2014 roku otrzymał tytuł najlepszego sportowca roku na warszawskiej Białołęce. Członek Kadry Makroregionalnej w kategorii Młodzik i Junior Młodszy.

Reprezentował nasz kraj na Pucharze Europy w Bielsku-Białej. Przez lata ciężkich treningów starał się czerpać jak najwięcej z wiedzy i doświadczenia swoich trenerów, a teraz sam z pasją przekazuje tę wiedzę dzieciom. 

Stopień: 1 DAN

Więcej
RAFAŁ OLEJNIK
Stopień: 1 DAN

Rafał Olejnik – wychowanek Klubu Judo Lemur.

Swoją przygodę z judo zaczął w 2009 roku pod okiem Trenerów Mariusza Rowickiego i Mateusza Pacholaka.

Wielokrotny mistrz Warszawy, medalista Mistrzostw Mazowsza, zawodów ogólnopolskich oraz medalista turniejów na arenie międzynarodowej.

Przez kolejne niespełna 10 lat nabywał wiedzę i umiejętności w zakresie judo, którą teraz przekazuje młodszym zawodnikom na treningach w przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Stopień: 1 DAN.

Aleksandra Czwakiel
Stopień: 1 DAN

Aleksandra Czwakiel – wychowanka Klubu Judo Lemur.

Swoją przygodę z judo rozpoczęła w 2013r. pod okiem Trenera Mariusza Rowickiego.

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Warszawy, Mistrzostw Mazowsza, zawodów ogólnopolskich oraz turniejów międzynarodowych.

Studentka psychologii sportu.

Przez lata treningów zdobyła mnóstwo wiedzy oraz doświadczenia, które teraz chętnie i z pasją przekazuje młodszym zawodnikom w przedszkolach i szkołach.

Stopień: 1 DAN.

Julia Tomaszek
Stopień: 1 DAN

Julia Tomaszek – wychowanka Klubu Judo Lemur.

Swoją przygodę z judo zaczęła w 2014 roku pod okiem Trenera Mariusza Rowickiego.

Medalistka Mistrzostwa Warszawy, zawodów ogólnopolskich oraz turniejów międzynarodowych.

Przez lata swoich treningów zdobywała wiedzę i umiejętności w zakresie judo, które teraz z chęcią przekazuje młodszym zawodnikom w szkołach podstawowych oraz przedszkolach.

Stopień: 1 DAN.

Jakub Golędzinowski
Stopień: 1 DAN

Jakub Golędzinowski – wychowanek Klubu Judo Lemur.

Swoją przygodę z judo rozpoczął w 2008 roku pod okiem Trenerów Mariusza Roweckiego i Mateusza Pacholaka. Jest pierwszym wychowankiem klubu oraz nadal czynnym zawodnikiem.

Medalista Mistrzostw Polski Młodzików. Wielokrotny medalista mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Wielokrotny Medalista Pucharów Polski oraz Brązowy Medalista Pucharu Europy w Rydze.

Dwukrotnie wybrany na Najpopularniejszego sportowca roku na warszawskiej Białołęce. Członek Kadry Mazowsza w kategorii młodzik i kadet. Członek kadry narodowej w kategorii Junior.

Od 16 lat nabywa wiedzę i umiejętności w zakresie judo, którą teraz przekazuje młodszym zawodnikom na treningach w przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Stopień: 1 DAN