Kwarantanna, czyli Lemury trenują w domach :)

Drodzy zawodnicy oraz rodzice,

decyzja władz o zawieszeniu zajęć stacjonarnych choć jest bardzo trudna dla nas wszystkich to mimo wszystko wydaje się być wyjątkowo słuszną, bo zdrowie nas wszystkich, a szczególnie młodych zawodników jest dla nas najważniejsze.

Pomimo tego trudnego czasu musimy starać się żyć na ile to możliwie normalnie i nadal nie odpuszczać w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Niestety wspólne treningi jak na razie nie są możliwe, ale jak mówi stare porzekadło „Każdy z nas jest panem swojego losu” 🙂

Aby nie marnować czasu, zachęcamy Was już dzisiaj do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie w zakładce „Egzaminy” dostępne są materiały z których możecie zacząć się uczyć do nadchodzących egzaminów na wyższe stopnie .

Jak zawsze nasz egzamin podzielony będzie na cześć teoretyczną oraz praktyczną.

Pod poniższymi linkami znajdziecie:

Historia judo – https://judo-lemur.pl/egzaminy/historia/

Słowniczek – https://judo-lemur.pl/egzaminy/slowniczek-judo/

Teoria do pobranie w formie pliku pdf – https://judo-lemur.pl/wp-content/uploads/2018/11/Egzamin-część-teoretyczna..pdf

Część praktyczna – https://judo-lemur.pl/egzaminy/czesc-praktyczna/

Rzuty w warunkach domowych może nie zawsze są możliwe i zawsze wskazane, ale parter można ćwiczyć zarówno z rodzeństwem (pod opieka dorosłych) jak i z Mamą lub Tatą, a co ważne może Was to dodatkowo zbliżyć do posiadania wspólnej pasji jaką jest JUDO.

Kto wie może po zniesieniu kwarantanny dołączą Państwo do naszych grup dla dorosłych 🙂

Znane są nam również przypadki ćwiczenia na paluszkach, a dzięki temu nawet i rzuty wchodzą w grę!

Jeżeli potrzebujecie zobaczyć jak poszczególne techniki na wyższe stopnie wykonują nasi trenerzy, to zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEwgKeuoqZ7PuR-5jy5_ghUX6SoDSqlKY

Nasi starsi i bardziej zaawansowani zawodnicy z pewnością posiadają gumy do ćwiczeń z których mogą śmiało i do woli korzystać, a jeśli ktoś potrzebuje pomocy w treningu to nasi trenerzy jak zawsze służą pomocą pod numerami telefonów, które również znajdziecie na naszej stronie.

Pamiętajcie pompki, przysiady, „deski”, „małpki” też nie zaszkodzą, a Pas od judo to świetna skakanka, której również używamy na matach naszego klubu.

Trenujmy w domach, trzymajmy się z dala od skupisk ludzkich oraz co najważniejsze dbajmy o siebie.

HAJIME!

O autorze

Autor przemek / Administrator mar 14, 2020