Dwa Mazurki Dąbrowskiego w czeskich Teplicach!

Podczas Pucharu Europy jaki odbył się w dniach 6-7.04.2024r. w czeskich Teplicach w szranki stanęło aż 586 zawodników i zawodniczek z 32 krajów w tym m.in. tak odległych jak np. Australia czy USA.

Podczas tego turnieju wystartowały również m.in. 2 zawodniczki naszego klub, które pojechały reprezentować nie tylko Klub Judo Lemur ale również jako członkinie Polskiej Kadry Narodowej barwy narodowe.

W sobotę swoje walki w kat. -40kg miała Sandra Walendzik, która na swojej drodze do finału pokonała zawodniczki z Rumunii oraz Belgii. W finałowej walce przeciwniczką naszej reprezentantki była zawodniczka z Azerbejdżanu, która uległa Sandrze w czwartej minucie zaciętej walki, a wszyscy zgromadzeni w czeskiej hali sportowej mogli wysłuchać hymnu Polski.

W niedzielę natomiast do walki stanęła nasza brązowa medalistka Mistrzostw Świata Zuzanna Banaszewska która reprezentując nasz kraj w kat. +78 kg., na swojej drodze do finału pokonała reprezentantki Węgier, Polski oraz Turcji.

Wielki finał odbył się natomiast tak samo jak sobotni przeciwko reprezentantce Azerbejdżanu, a emocje przed zdobyciem złotego medalu trwały tym razem tylko 2 minuty i 34 sekundy.

Oczywiście i tu mieliśmy okazję wysłuchać hymnu Polski, którego „zagrała nam” Zuzanna Banaszewska.

Sandrze Walendzik oraz Zuzi Banaszewskiej życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

 

O autorze

Autor przemek / Administrator kwi 08, 2024